Reklama

Niebezpieczne drogi w Warszawie. Policjanci wytypowali trzy. „Dochodzi tu do licznych wypadków”

Policja wyznaczyła trzy drogi, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych. To tam w ostatnich latach dochodziło do największej liczby wypadków, przede wszystkim z udziałem pieszych. - Łącznie na tych odcinkach doszło do 57 wypadków, w wyniku których zginęło 6 osób, a 51 zostało rannych - tłumaczą funkcjonariusze. Zapowiadają też więcej patroli.
Wypadek na al. Jerozolimskich.
Wypadek na al. Jerozolimskich.

Autor: Komenda Stołeczna Policji

Stołeczni policjanci przygotowali listę najniebezpieczniejszych dróg w Warszawie. W tym przypadku pod uwagę brano bezpieczeństwo pieszych. – Analizując liczbę zdarzeń drogowych w latach ubiegłych, wyznaczone zostały trzy niebezpieczne odcinki, gdzie bezpieczeństwo pieszych jest szczególnie zagrożone – piszą przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego KSP. 

Które drogi są niebezpieczne dla pieszych? Policjanci wskazują trzy ulice

Najgorzej, według policjantów z „drogówki”, jest na trzech odcinkach głównych dróg:

  • Al. „Solidarności” od ul. Okopowej do ul. Targowej
  • Al. Jerozolimskie od ronda de Gaulle’a do ronda Zesłańców Syberyjskich
  • ul. Powstańców Śląskich od ul. Piastów Śląskich do ul. Połczyńskiej.

Policjanci przekonują, że to w tym miejscach, na przestrzeni ostatnich lat, dochodziło do wielu niebezpiecznych zdarzeń i wypadków, w tym śmiertelnych. 

- Łącznie na tych odcinkach doszło do 57 wypadków, w wyniku których zginęło 6 osób, a 51 zostało rannych. Do tego dochodzi jeszcze 49 kolizji z udziałem pieszych. Statystyki te nie pozostawiają wątpliwości co do tego, jak ważne jest wdrożenie odpowiednich działań prewencyjnych – tłumaczą policjanci. 

W związku z tym policjanci będą częściej pojawiać się w tych miejscach. Ich priorytetem będzie zadbanie o poprawę bezpieczeństwa pieszych. Jak czytamy w policyjnym raporcie, wiele wypadków wynika z nieostrożności kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. 

Mapa

Największe problemy to: 

  • nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu
  • wyprzedzanie w rejonie przejść dla pieszych
  • omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem. 

- Pamiętajmy również o zmniejszeniu prędkości w rejonie przejść dla pieszych – szybka jazda w pobliżu przejść stwarza zagrożenie, dlatego policjanci regularnie przeprowadzają kontrole prędkości w takich miejscach – tłumacza funkcjonariusze „drogówki”. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama