Warszawa zarabia więcej, niż wydaje. Prawie 3% nadwyżki w budżecie miasta
Stolica jest miastem, które ma najwyższe dochody i wydatki per capita w województwie mazowieckim. Ale raport Urzędu Statystycznego w Warszawie odsłania jeszcze jedną, mniej oczywistą prawdę - miasto zgromadziło jedną z najwyższych nadwyżek budżetowych. Gdzieś między wysokimi podatkami a rekordowymi wpływami, warszawski ratusz zostawił w kasie niemal 3% niewydanych pieniędzy.
05.10.2025 10:00