Reklama

Warszawa ufundowała wilkom nowe boksy. Powiększa się ośrodek, w którym leczone są dzikie zwierzęta

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt rozbudował się o dodatkową przestrzeń. To miejsce znajdujące się w Lesie Sobieskiego, gdzie przyjmowane są dzikie zwierzęta. Od początku roku trafiło ich tam już ponad 1300. Nowe specjalne boksy z dużym wybiegiem posłużą lisom, borsukom, a nawet wilkom.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Warszawie.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Warszawie.

Autor: UM Warszawa

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt działa w Warszawie od ponad 15 lat. W tym czasie pomógł on ponad 13 tys. zwierząt. Przez obiekt prowadzony przez Lasy Miejskie przy ulicy Korkowej na Wawrze przewijają się jeże, wiewiórki i nietoperze. Nieco rzadziej trafiają tam także przedstawiciele większych gatunków. To właśnie dla lisów, borsuków i wilków powstała nowa woliera z wybiegiem. Trafiać będą tam drapieżniki w potrzebie.

Nowe boksy są monitorowane i mają wielkość około 40 mkw. Mieszkające tam zwierzęta będą miały do dyspozycji również ogrodzony wybieg. By się do niego dostać, drapieżniki przejdą przez specjalną śluzę. Dodatkowo powstało tam betonowe podłoże wysypane piaskiem, które ma uniemożliwić zwierzętom podkopy i ewentualną ucieczkę.

W trakcie inwestycji leśnicy ogrodzili teren całego ośrodka wysoką siatką, by wyższe zwierzęta takie jak łosie nie mogły przeskoczyć przez płot i uciec. Także przy tym ogrodzeniu powstały metalowe zabezpieczenia, uniemożliwiające podkopy. Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad milion złotych. W realizacji inwestycji pomogło dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 950 tys. zł. 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Warszawie.
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Warszawie / UM Warszawa.

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt. To tam trafiają dzikie zwierzęta na leczenie 

Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt ma na celu pomoc wolno żyjącym ssakom, które potrzebują leczenia i rehabilitacji, a także przystosowania do samodzielnego życia. Zwierzęta mają w tym miejscu szansę na powrót do zdrowia, a następnie na powrót do naturalnego środowiska. Będące w potrzebie osobniki mogą przywozić tam mieszkańcy Warszawy. Są one tam rejestrowane, badane, a następnie leczone. Później przechodzą one rekonwalescencje i trafiają na łono natury. Najmniejsze i najmłodsze przebywają w inkubatorach, a inne w specjalnych zielonych strefach. Obecnie mieszka tam około 30 zwierząt.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama