Remont będzie kosztował ok. 100 mln zł. Środki na ten cel zostały już zabezpieczone przez sejmik Mazowsza.
Jak podkreśla Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, odnowienie zużytej infrastruktury szpitala św. Anny to konieczność.
Budynki szpitalne powstały w 1952 r. Nie przechodziły gruntownej modernizacji od ponad 40 lat. Konsekwencją złego stanu budowlano-technicznego infrastruktury jest zły stan epidemiologiczno-sanitarny, co jest nieakceptowalne w przypadku placówki służby zdrowia. Świadczą o tym kolejne decyzje i zalecenia sanepidu.
Modernizacja będzie miała więc na celu dostosowanie pomieszczeń i urządzeń szpitala do obowiązujących wymagań prawnych, sanitarno-epidemiologicznych i poprawę jakości świadczonych usług. Remont pozwoli też poszerzyć ofertę o niezwykle potrzebną w Warszawie opiekę długoterminową - nowoczesny zakład opiekuńczo-leczniczy.
Prace remontowe będą prowadzone zarówno w budynku C jak i A. W związku z tym niezbędne jest przeniesienie części działalności szpitala do innych placówek.
- Dlatego od 1 stycznia 2025 r. Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej zostanie przeniesiony do ATTIS-u na ulicę Górczewską (filia szpitala bródnowskiego), a Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej do samego szpitala bródnowskiego. Część kontraktu z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej będzie realizował STOCER w Konstancinie-Jeziornie. Natomiast w dotychczasowym i niezmienionym kształcie będą działać oddziały Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologii i Gastroenterologii oraz Rehabilitacyjny – czytamy w komunikacie.
W szpitalu na Barskiej zostają wszystkie obecnie funkcjonujące poradnie oraz nocna i świąteczna pomoc lekarska. Opieka interwencyjna zostanie więc zabezpieczona i kontynuowana.
Plan był szeroko konsultowany z mazowieckim oddziałem NFZ, wojewodą mazowieckim i samorządem województwa. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2025 r.
Napisz komentarz
Komentarze