ReklamaBanner

To największa transakcja biurowa od 2022 roku. Santander Bank przenosi swoją siedzibę

Jedna z największych grup finansowych w Polsce zmieni swoją główną siedzibę. Santander Bank podpisał umowę na wynajem 19 pięter w powstającym kompleksie biurowym The Bridge.
To największa transakcja biurowa od 2022 roku. Santander Bank przenosi swoją siedzibę
Bank wynajął pół budowanego wieżowca

Autor: Maciej Gillert / Raport Warszawski

Największa transakcja na rynku biurowym od 2022 roku

Bank Santander podpisał z deweloperem i inwestorem wieżowca The Bridge – firmą Ghelamco – umowę najmu na powierzchnię około 24 500 mkw. (blisko 21 tys. mkw. powierzchni użytkowej). To największa transakcja na polskim rynku biurowym od 2022 roku. 

- Santander Bank Polska został strategicznym najemcą The Bridge, decydując się na połowę 40-piętrowego wieżowca. Tak dużej transakcji najmu powierzchni biurowej nie mieliśmy w Polsce od 2022 roku! To dowód na to, że nowoczesne organizacje, nieustannie dążące do rozwoju i dbające o standard środowiska pracy, nie rezygnują z biur na najwyższym poziomie - mówi Jarosław Zagórski, dyrektor zarządzający Ghelamco Poland.

Nowa siedziba Santander banku

Bank zajmie w nim 19 ostatnich kondygnacji biurowych o łącznej powierzchni 24 500 mkw. brutto, a także będzie mieć do wyłącznego użytku podniebny taras na 40 piętrze budynku. Ponadto, na parterze sąsiedniego gmachu Bellony – części biurowego kompleksu The Bridge, będzie zlokalizowana placówka Santander Bank Polska.

- Okolice Ronda Daszyńskiego już od kilku lat są chętnie wybieraną lokalizacją przez banki, przez co możemy mówić o hubie stworzonym przez firmy z tego sektora. Wkrótce dołączy do niego Santander Bank Polska, który ulokuje się w jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych budynków w tej okolicy - mówi Paweł Skałba, senior partner, dyrektor działu powierzchni biurowych w Colliers. 

Jaki będzie wieżowiec The Bridge?

The Bridge to najwyższy budynek, jaki jest obecnie budowany w Polsce. Wieżowiec powstaje na warszawskiej Woli, przy placu Europejskim, na styku ulicy Towarowej i Grzybowskiej. W kwietniu The Bridge osiągnął swoją docelową wysokość 174 m. Teraz ekipy budowlane montują na nim szklane panele elewacyjne z charakterystycznymi „żyletkami”, które pokryły już większą część budynku – aktualnie znajdują się na wysokości 34 kondygnacji.

Wieżowiec ma być neutralny energetycznie i zasilany czystą energią pochodzącą m.in. z farm fotowoltaicznych. Ponadto, w wieżowcu wdrożona zostanie technologia kanalizacji podciśnieniowej pozwalająca na zminimalizowanie zużycia wody w toaletach nawet o 75 proc.

W tym samym czasie metamorfozę przechodzi socrealistyczny gmach Bellony, który jest integralną częścią biurowego kompleksu The Bridge. Trwa w nim montaż schodów i stalowej konstrukcji windy, prace wykończeniowe oraz renowacja zabytkowego holu z kolumnadą. 

The Bridge zaprojektowany został przez cieszącą się międzynarodowym uznaniem holenderską pracownię architektoniczną UNStudio we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektury PROJEKT. Planowany termin zakończenia budowy to I kwartał 2025 roku.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.