Poród w wodzie to jedna z alternatywnych i uznanych form porodu fizjologicznego. Metoda ta polega na zastąpieniu łóżka szpitalnego specjalną wanną wypełnioną wodą o temperaturze zbliżonej do tej, którą ma nasze ciało. Woda w wannie jest systematycznie oczyszczana podczas trwania porodu. Ta metoda jest całkowicie bezpieczna dla noworodka.
- Poczucie lekkości ułatwia pacjentce dobranie dogodnej pozycji przy porodzie przez co sprzyja poszerzaniu wymiarów miednicy, a tym samym adaptację dziecka do kanału rodnego. Korzyścią dla dziecka z porodu „z wody do wody” jest tłumienie dźwięków, światła i pierwszego szoku. Ciepła woda łagodzi przebieg porodu i skraca jego czas – powiedziała Aneta Balcerzak, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.
- Ciepła woda zwiększy komfort rodzących, zmniejszy dolegliwości bólowe i pomoże sobie z nimi radzić. Ta metoda poprawia również elastyczność tkanek krocza i pochwy co umożliwi ochronę i zmniejszy ryzyko jego urazów. W czasie porodu do wody mięśnie się rozluźniają, a poziom napięcia, lęku i stresu zmniejsza się – podkreśliła Małgorzata Knaś, położna bloku porodowego ze Szpitala na Karowej.
Po zdrowie na Karową
W sobotę, 15 czerwca odbył się piknik "Po zdrowie na Karową". Ponad 100 specjalistów związanych z placówką - lekarzy, położnych, pielęgniarek - było do dyspozycji gości w ogrodach szpitala z wykładami i warsztatami na temat zdrowia dziewczynek i kobiet w każdym wieku. Dla dzieci przygotowano różne animacje, zajęcia pokazowe, w tym zwiedzanie kolorowego laboratorium czy wykonywanie operacji na misiach.
Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest placówką publiczną działającą od 1912 roku. Szpital jest placówką najwyższego poziomu referencyjności, gdzie opiekę znajdą pacjentki z ciążą zdrową, powikłaną chorobami zdiagnozowanymi przed ciążą i w trakcie ciąży. Placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną w kilkunastu poradniach specjalistycznych nad matką i noworodkiem, a także nad kobietą w każdym wieku.
Napisz komentarz
Komentarze