Reklama

Chcesz wyrzucić ubrania? Poczekaj! Od marca mobilne PSZOK-i przyjadą do ciebie

Od początku marca 2025 roku mieszkańcy Warszawy będą mogli oddawać zużyte tekstylia do Mobilnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK-ów). To efekt nowej uchwały przyjętej przez stołecznych radnych, która ma ułatwić mieszkańcom pozbywanie się zużytych tekstyliów w sposób ekologiczny i zgodny z przepisami.
Chcesz wyrzucić ubrania? Poczekaj! Od marca mobilne PSZOK-i przyjadą do ciebie
Mobilny PSZOK

Źródło: UM Warszawa

Do tej pory warszawiacy mogli oddawać odpady odzieży i tekstyliów jedynie do stacjonarnych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-ów), zlokalizowanych na Białołęce, Bielanach, Woli i w Wilanowie. Dzięki nowej uchwale, mieszkańcy stolicy będą mogli korzystać z MPSZOK-ów, które są dostępne w 42 lokalizacjach na terenie miasta, w wybrane dni tygodnia. 

Ułatwienie dla mieszkańców

Rozszerzenie katalogu odpadów przyjmowanych przez MPSZOK-i o tekstylia to ułatwienie dla mieszkańców. Zużyte ubrania i wyroby tekstylne, które nie nadają się do dalszego użytku, będą odpowiednio przetworzone, co przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na składowiska. 

Warszawskie PSZOK i MPSZOK

Na terenie Warszawy funkcjonują cztery Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Wszystkie są otwarte od poniedziałku do piątku od 11:00 do 19:00 i w soboty od 9:00 do 17:00

  • PSZOK przy ul. Płytowej 1 – Białołęka
  • PSZOK przy ul. Kampinoskiej 1 – Bielany
  • PSZOK przy ul. Tatarskiej 2/4 – Wola
  • PSZOK przy ul. Zawodzie 1 – Wilanów

Mobilne Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmują odpady w wyznaczonych lokalizacjach w środy od 11:00 do 18:30 i w soboty od 9:00 do 16:30. W każdej z lokalizacji zatrzymuje się odpowiednio przystosowany samochód, który czeka na odbiór odpadów. 

Wykaz lokalizacji MPSZOK-ów:

Wprowadź do drugiego obiegu

Dobrą, niezniszczoną odzież i tekstylia (pościel, ręczniki, prześcieradła, zasłony) można przekazać innym osobom lub organizacjom charytatywnym. Na terenie miasta ustawione są liczne kontenery organizacji pozarządowych i fundacji, przeznaczone do zbiórki odzieży i tekstyliów, w tym ponad 1000 kontenerów PCK. Warto pamiętać, że niepotrzebną, ale nadal nadającą się do użytku odzież można również oddać w sieciach sklepów odzieżowych, fundacjach, sklepach charytatywnych lub przekazać potrzebującym.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama