Jakość dostępnych aplikacji
System od Apple ma tę wyższość nad Androidem, iż musi obsłużyć jedynie kilkanaście wspieranych modeli smartfonów, podczas, gdy na Androidzie są ich w danym momencie setki lub tysiące. Przekłada się to bezpośrednio na jakość aplikacji dostępnych na określonym systemie. Ich producenci mają znacznie łatwiejsze zadanie pod względem dostosowania ich działania do iOS niż Androida. Aplikacje mogą być dzięki temu w Apple konfigurowane pod konkretny model telefonu, o co trudno w przypadku rozwiązania konkurencyjnego. Powoduje to, że wiele z nich działa znacznie płynniej i sprawniej w środowisku iOS. Dodatkowo App Store stawia bardziej rygorystyczne wymogi przed producentami aplikacji niż Google Play. Powoduje to, że aplikacji dostępnych na iPhone’a jest po prostu mniej, lecz są one wyższej jakości.
Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych cech, za jaką użytkownicy iPhone’ów pokochali właśnie te sprzęty. Bądź gotowy na to, aby obsłużyć ich w swoim serwisie w przypadku awarii. Wybierz części serwisowe do takich smartfonów, jak iPhone XR https://gsmok.pl/wyswietlacze-iphone-apple-iphone-xr-m2447-c095. Oryginalne oraz zamienne komponenty do urządzeń najpopularniejszych producentów dostępne są w hurtowni GSMOK https://gsmok.pl/.
Nowości w iOS 18.4
Od początku spodziewano się, że najnowsza aktualizacja systemu będzie jedną z większych i istotniejszych dla jego działania w ostatnich latach. Co najważniejsze dla polskich użytkowników, przyniosła ona możliwość korzystania w naszym kraju z Apple Intelligence, czyli wsparcia AI od Apple. W jej ramach użytkownicy otrzymują m.in. narzędzie poprawiające teksty, możliwość tworzenia własnych genmoji, czy opcję generowania obrazów na podstawie opisu. Oprócz tego wprowadzono szereg poprawek dotyczących obsługi multimediów – m.in. filtry w widoku biblioteki zdjęć, czy nowe opcje sortowania albumów w zdjęciach. Użytkownicy iPhone’ów dostaną też nowe emoji, streszczenia recenzji w App Store, czy dostęp do asystenta ustawień dla rodziców w trakcie tworzenia kont dla dzieci. Zyskają też użytkownicy korzystający z rzadko spotykanych w Europie języków, jak np. bengalski oraz urdu, ponieważ zostały one dodane do listy języków systemowych.