Reklama

Festiwal Grzesiuka 2025 już w ten weekend. Korowód, koncerty i duch Czerniakowa

Festiwal Grzesiuka wraca do Parku Sieleckiego na Mokotowie. Dwa dni koncertów, warszawski korowód, konkurs piosenki ulicznej i galowy finał z Kapelą Majstrów.
Festiwal Grzesiuka w Warszawie.
Festiwal Grzesiuka w Warszawie.

Autor: Adrian Grycuk - Praca własna / Domena publiczna

Czerniakowska nuta, mandolina i banjo. Grzesiuk na żywo w Parku Sieleckim

Już po raz dziesiąty warszawski Mokotów zamieni się w scenę dla tradycji, folkloru i ulicznego humoru. Festiwal Grzesiuka 2025 odbędzie się w dniach 17–18 maja w Parku Sieleckim. To hołd dla jednego z najbardziej rozpoznawalnych bardów stolicy – Stanisława Grzesiuka – i zarazem wydarzenie, które na dobre wpisało się w kalendarz warszawskich imprez kulturalnych.

Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji: od Korowodu Warszawskiego, przez Konkurs Piosenki z Ulicy, aż po spacer śladami Grzesiuka, który poprowadzi varsavianistka Halina Niemiec. Do tego scena otwarta dla miejskich grajków i warsztaty dla całych rodzin.

- Zapraszamy do parku Sieleckiego. W sobotę mamy konkurs piosenek z ulicy i koncerty. W niedzielę zaczynamy spektaklem dla dzieci. To będzie piknik familijny, w który chcemy włączać wszystkie pokolenia. Zwieńczeniem będzie koncert Warszawskiej Kapeli Majstrów stworzonej przez Łukasza Owczynnikowa - mówi nam Katarzyna Gumienna, organizatorka festiwalu. 

Koncert finałowy odbędzie się w niedzielę i będzie muzyczną podróżą przez dekadę spotkań z warszawską tradycją, w oparciu o piosenki wykonywane dawniej przez Stanisława Grzesiuka. 

Warszawa śpiewa, Warszawa pamięta. Festiwal z historią w tle

Festiwal Grzesiuka to coś więcej niż muzyka. To wspomnienie miasta, które zniknęło, ale wciąż wybrzmiewa w pieśniach i opowieściach. Grzesiuk – autor książki „Boso, ale w ostrogach” i niezrównany gawędziarz – pozostaje ikoną warszawskiego charakteru: zadziornego, wesołego i niepokornego.

Wydarzenie od 2016 roku gromadzi miłośników stołecznej kultury podwórkowej. Edycja 2025 będzie miała szczególny charakter – jubileuszową oprawę i udział artystów związanych z festiwalem od początku jego istnienia. W programie znajdą się także animacje dla dzieci, pokazy rękodzieła oraz warsztaty muzyczne.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. 

Aktualny program dostępny jest na stronie www.festiwalgrzesiuka.pl.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama