- Planujemy otwarcie w drugiej połowie sierpnia. Jeżeli chodzi o konkretną datę, wszystko wskazuje na to, że będzie ona podana do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu - powiedziała Raportowi Warszawskiemu prezes spółki Marywilska 44 Małgorzata Konarska.
Wskazała, że wcześniej planowana data otwarcia – 3 sierpnia – musiała zostać przełożona z przyczyn administracyjno – technicznych, formalnych.
- Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że czas realizacji tego projektu, który jest dużym wyzwaniem zarówno logistycznym jak i technicznym, pomimo wszystko jest bardzo szybki - podkreśliła Konarska.
- Trzeba pamiętać o tym, że kontenery są produkowane dla spółki do realizacji tego projektu. Mówimy o liczbie 800 sztuk kontenerów. Wszystkie muszą mieć wykonane instalacje i podłączenia. Tak więc przesunięcie terminu na drugą połowę sierpnia nie jest odległe. Po konsultacji z najemcami wspólnie doszliśmy do wniosku, że „nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło” – wskazała.
Zdaniem prezes „3 sierpnia to środek wakacji, natomiast w drugiej połowie sierpnia życie wraca już do normy”.
- Najemcy nie byli zbyt rozczarowani przesunięciem terminu. Mają też trochę więcej czasu na zagospodarowanie swoich nowych miejsc pracy jak również na pozyskanie towaru – dodała.
Pytana o liczbę wynajętych kontenerów prezes wskazała, że wynajęte są prawie wszystkie kontenery, zostały pojedyncze sztuki.
- W sumie mamy podpisane umowy z ponad 450 najemcami. Kontenery są 15-metrowe. Zdecydowana większość najemców wynajęła dwie sztuki, żeby mieć od dyspozycji powierzchnię 30 metrową - podkreśliła Konarska.
(2).png)
Rozbiórka i oględziny hali targowej
Jak poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa, we wtorek rozpoczęła się rozbiórka oraz oględziny hali targowej przy ul. Marywilskiej 44.
- Prace rozbiórkowe będą prowadzone pod nadzorem prokuratora oraz funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, zgodnie z projektem rozbiórki opracowanym na podstawie decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy - wskazał rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak.
Oględziny miejsca pożaru rozpoczną się po wykonaniu niezbędnych prac umożliwiających wejście na teren hali. Przeprowadzać je będzie sześć zespołów złożonych z prokuratorów, funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji oraz biegłych.
- Mając na uwadze stan zagrożenia bezpieczeństwa ludzi i mienia, stwierdzony w decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla m.st. Warszawy, na terenie hali mogą przebywać jedynie osoby przeprowadzające oględziny – podkreślił rzecznik.
Prokurator oraz funkcjonariusze stołecznej policji zabezpieczą wszystkie rzeczy pozostałe po pożarze, a następnie dokonają ich oględzin z udziałem pokrzywdzonych i ich pełnomocników.
Czynności te zostaną wykonane w miejscu, gdzie nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, a więc poza terenem hali. Każdy z zainteresowanych zostanie poinformowany przez funkcjonariuszy policji o terminie i miejscu oględzin.
- Rozpoczęcie powyższego etapu prac oględzinowych planowane jest po dniu 19 sierpnia 2024 roku – podsumował prokurator.
Pożar niemal całkowicie zniszczył halę
Do pożaru hali targowej przy ul. Marywilskiej doszło 12 maja. Miejsca pracy straciło około trzy tysiące osób, a działalność musiało zawiesić ponad 1400 sklepów i punktów usługowych.
Napisz komentarz
Komentarze