Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy!
Trzy miesiące temu - 3 czerwca - uruchomiliśmy Raport Warszawski. Startowaliśmy pełni oczekiwań, nadziei, ale również obaw. W Warszawie istnieje wiele mediów, niektóre z tradycjami, inne z silną "bazą" Czytelników i rozbudowanymi social mediami. My ruszyliśmy z jasną misją, by tworzyć lokalne media, które zajmują się trudnymi tematami, patrzą na ręce władzy, ale także informują o tym, co ważnego dzieje się w Warszawie.
Po trzech miesiącach mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze. Mamy wierne grono Czytelników, które wciąż się powiększa. Co więcej, wielu z Was odzywa się do nas i podpowiada tematy. Z zaciekawieniem czytamy Wasze wiadomości (możecie pisać na [email protected] ) i z dociekliwością staramy się rozwiązać Wasze problemy.
Bo dziennikarstwo to dla nas nie "wielka polityka", a sprawy lokalnej społeczności, jak
- zanieczyszczony Kanał Wawerski,
- nagminne kradzieże kół na Bródnie,
- niepewna przyszłość ogródków działkowych (ROD)
- czy problem handlu narkotykami na Pradze-Północ.
W tym kierunku chcemy iść nadal, przy okazji dodając coś nowego. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do zapisania się do naszego newslettera.
Magazyn weekendowy
W piątek 6 września ruszyliśmy z nowością - warszawskim magazynem weekendowym. Do współpracy zaprosiliśmy piątkę świetnych felietonistów. Wszyscy będą opowiadać - ze swojego punktu widzenia - o Warszawie.
Zaczynamy poważnie, bo politycznie.
Filip Frąckowiak, radny m.st. Warszawy (PiS), dyrektor Muzeum Zimnej Wojny im. gen. Kuklińskiego, opisuje przed jakimi wyzwaniami stoi Warszawa. Z pewnym dystansem docenia zmiany w centrum miasta, ale zarazem zaznacza, że w stolicy brakuje wsparcia dla młodych rodzin i młodych rodziców, aspirującej klasy średniej, która napędza wzrost gospodarczy. To przekrojowy felieton o tym, jakie obszary Warszawy będą kluczowe dla rozwoju miasta i jakie wymagają odważnych, stanowczych decyzji. Zachęcam do czytania.
Z kolei Jan Mencwel, również radny m.st. Warszawy (Lewica/Miasto Jest Nasze), aktywista i współzałożyciel stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, porusza temat "akustycznych terrorystów". W swoim felietonie pyta retorycznie o to, co słychać, gdy wieczorem otworzy się okno w Warszawie. Problem nocnych wyścigów, ryków z przerobionych samochodów, staje się palący. Mencwel jako radny nie tylko opisuje problem, ale na naszych łamach zapowiada, że jako radny zrobi wszystko, by hałaśliwe pojazdy zniknęły z ulic.
W kolejne wrześniowe weekendy przedstawimy Wam następnych felietonistów. Już teraz mogę zdradzić, że będzie sporo o architekturze, mieszkalnictwie, historii i dostępności. Felietony zostaną z nami na stałe - od teraz w każdy weekend zobaczycie charakterystyczny dział na samej górze naszej strony.
Wideo i tramwaje
To nie koniec. Kończymy właśnie budowę naszego studia wideo. Niektórzy z Was już zauważyli w naszych social mediach próbne nagrania. Niedługo będzie ich więcej. We wrześniu pokażemy Wam kilka nowych formatów - tym razem wideo.
A co do wideo... zachęcamy do szukania nas w Tramwajach Warszawskich. Przez cały wrzesień znajdziecie tam informacje o Raporcie Warszawskim, a także nasze "Newsy Tygodnia", ważne teksty przygotowywane przez naszych dziennikarzy.
... i co Ty na to?
Napisz komentarz
Komentarze