Reklama

Fibrelite dla przemysłu w Polsce

Spełnianie wysokich standardów BHP w przemyśle wymaga nie tylko odpowiedniego przeszkolenia kadry pracowniczej, ale również utrzymywania infrastruktury technicznej we właściwym stanie. Elementy wyposażenia hal magazynowych, budynków o dużych wnętrzach jednoprzestrzennych i użytkowych przestrzeni zewnętrznych powinny spełniać wszelkie wymagane zasady bezpieczeństwa i bezproblemowej eksploatacji. W tym kontekście coraz częściej wskazuje się na potrzebę kompleksowej wymiany ciężkich pokryw technologicznych, które jak się okazuje, mogą być katalizatorem wielu niebezpiecznych sytuacji mających miejsce na lotniskach, w serwerowniach czy obiektach przemysłowych.
  • 20.03.2025 07:28
Fibrelite dla przemysłu w Polsce

Wraz z rozwojem technologii kompozytowych, na rynku pojawiły się także rozwiązania firmowane przez brytyjskie przedsiębiorstwo Fibrelite. To marka, która opracowała i wdrożyła do powszechnego użytku jeden z najnowocześniejszych standardów pokrywy studni dostępowych, mających swoje zastosowanie w zabezpieczaniu dostępu do podziemnej infrastruktury technicznej. Lekkie, wytrzymałe włazy kompozytowe nie tylko są w stanie skutecznie zabezpieczać wnętrze kanału technologicznego, ale ponadto podlegają one możliwości pełnej personalizacji zgodnie z wytycznymi zamawiającego. Sprawdź szczegóły.

Kompozytowe pokrywy najazdowe dla przemysłu i branż specjalistycznych

Współczesne wyzwania przemysłowe stojące przed specjalistami, inżynierami i zaopatrzeniowcami są na tyle kluczowe, iż w wielu obszarach działalności zauważalne są systematyczne zmiany, które wiążą się z koniecznością wdrażania nowych, bezpieczniejszych rozwiązań. Jednym z kluczowych elementów wpływających na wzrost znaczenia tych wartości, są pokrywy studzienek i kanałów technologicznych. To elementy infrastruktury technicznej, które znajdują zastosowanie w wielu obszarach przemysłu. Wykorzystuje się je na stacjach paliw, w obiektach militarnych, serwerowniach czy stoczniach. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie do tej pory użytkowano przestarzałe pokrywy betonowe lub metalowe, a potrzeba unowocześnienia infrastruktury wywołała nacisk na tego typu zmianę. Pokrywy kompozytowe Fibrelite montowane są w miejscach, gdzie wymagana jest wyjątkowa wytrzymałość komponentów, odporność na trudne warunki eksploatacyjne i pełna ergonomia obsługi. Wśród takich sektorów możemy wymienić m.in.:

  • obiekty infrastruktury miejskiej;
  • lotniska i huby transportowe;
  • obiekty i fabryki wojskowe;
  • nowoczesne serwerownie i centra danych;
  • infrastruktura przemysłu chemicznego;
  • stocznie i terminale przeładunkowe;
  • stacje benzynowe i myjnie samochodowe,
  • stadiony i hale sportowe;
  • przemysłowe ciągi komunikacyjne.

Spersonalizowane pokrywy z kompozytu dla rozwiązań biznesowych

Rozwiązania zaimplementowane przez firmę Fibrelite uwzględniają wysoką klasę obciążeń, jaką są w stanie obsłużyć kompozytowe włazy studzienek. Standard zaliczany do grupy 6 (F900) pozwala na eksploatację włazów w trudnych warunkach bardzo ciężkiego ruchu, właściwego dla lotnisk, nabrzeży przeładunkowych, doków czy portów. Personalizacja produktu polega m.in. na wyznaczeniu pożądanej klasy obciążeń od A15 do F900, zgodnie ze standardem dotyczącym zwieńczeń pokryw i studni włazowych dla ruchu kołowego i pieszego oznaczonego kodem BS EN 124. Zastosowanie kompozytowych pokryw studniowych przyczynia się do eliminacji potencjalnych zagrożeń związanych z ich systematyczną eksploatacją, która polega m.in. na unoszeniu przykrycia w celu wykonania inspekcji czy przeprowadzenia koniecznych napraw. Co istotne, oprócz tych kluczowych parametrów technicznych, istotną cechą kompozytowych elementów zabezpieczających jest możliwość dostosowania ich wymiaru, kształtu, formy, koloru, graweru – zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego. Taki produkt może stać się częścią identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Główne zalety pokryw z materiałów kompozytowych wytwarzanych przez Fibrelite

Wzmocniona struktura materiału kompozytowego pozwala wyeliminować problemy eksploatacyjne, które są właściwe dla pokryw wykonanych z masywnych elementów betonowo-stalowych. Innowacja przedstawiona przez producenta tych rozwiązań polega na uzyskaniu pożądanych cech użytkowych, nieznanych do tej pory w wielu branżach przemysłowych. Wyróżnione pokrywy kanałowe charakteryzują się:

  • niską masą własną, która ułatwia ich obsługę bez utraty właściwości wytrzymałościowych i zmniejsza ryzyko nieszczęśliwych wypadków;
  • dedykowanymi rozwiązaniami upraszczającymi eksploatację, np. uchwytem w formie rączki do unoszenia włazu;
  • pożądaną niewrażliwością na czynniki fizykochemiczne, takie jak promieniowanie UV czy działanie niektórych kwasów;
  • możliwością dowolnej personalizacji zewnętrznej powłoki, np. w kolorowe logo firmowe;
  • brakiem podatności na pękanie, kruszenie czy korodowanie w warunkach standardowej eksploatacji;
  • nierównomierną powłoką ryflowaną, która zapobiega poślizgom, co ma duże znaczenie w przypadku wyposażania przestrzeni cechujących się wzmożonym ruchem pieszym.

Kto dystrybuuje technologie od Fibrelite na rynek polski?

Pokrywy kompozytowe Fibrelite są dostępne w Polsce dzięki dystrybutorowi – marce Corrimex, która jest obecnie wyłącznym przedstawicielem brytyjskiej marki na nasz, krajowy rynek. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób lekkie pokrywy modułowe są w stanie zwiększyć estetykę i bezpieczeństwo przestrzeni roboczej, przemysłowej czy technicznej, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami firmy Corrimex, którzy z pewnością odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą w kwestiach dokonania takiej inwestycji. Odwiedź stronę i poznaj ofertę: https://pokrywynajazdowe.pl/

Materiał partnera


NAPISZ DO NAS

Masz temat dotyczący Warszawy? Napisz do nas. Zajmiemy się Twoją sprawą.

Reklama
Reklama